Těšíme se na Vánoce:

Dne 20.12. (úterý) proběhne v Rosničce společné vánoční setkání dětí, rodičů a našich přátel.

Vše spustíme v jednotlivých třídách od 16,00 hod - ve tvořivých dílničkách si rodiče s dětmi vyrobí vlastní

vánoční dekoraci, podávat se bude vánoční cukroví šikovných maminek ( i babiček :)), káva, čaj,...

Po dokončení, cca v 17 hod, se přesuneme na zahradu, kde společně ozdobíme a rozsvítíme vánoční

stromeček, zazpíváme si oblíbené koledy a děti z tanečního kroužku vám předvedou krátké vystoupení.

Věříme, že si spolu užijeme hezkou předvánoční atmosféru a pohodu, těšíme se na vás :)

Provoz MŠ končí dnem 22.12. 2022, otevřeno bude od 2.1. 2023

Vánoční fotografování v MŠ:

Každoroční fotografování proběhne ve středu, 7.12. 2022, od 8 hod. Pokud nesouhlasíte, oznamte tuto

skutečnost tř. učitelkám.

Předvánoční vystoupení KD Mlejn:

Děti z ČT a MT se na pozvání pana starosty účastní představení v KD Mlejn, a to v dopoledních hodinách 6.12. 2022

Mikulášská nadílka 2022 - "Čertovský den":

V pondělí, 5.12., budeme mít ve školce den plný čertíků a andílků. Děti mohou přijít v tématických maskách - oblékněte je je, prosím, ráno v šatně. Budeme si zpívat, navštívíme kamarády v ostatních třídách, spustíme Mikulášskou diskotéku. Společně se budeme těšit na příchod Mikuláše a jeho družiny, ten přijde po obědě, cca ve 13 hod. Pokud si budete děti vyzvedávat "po o", přijďte trochu později, děkujeme :)

Kapitán Planeta:

V pondělí, 7.11. 2022, nás ve školce navštívil kapitán Planeta. Jednalo se vzdělávací program MHMP, jehož cílem bylo vést děti k širšímu pochopení enviromentální problematiky v oblasti minimalizace a znovuvyužití odpadu.

Dětem kapitán Planeta ukázal, jak třídit odpad, do jakých popelnic patří, co se stane, pokud odpadky vyhodíme do přírody. Zopakovali jsme si, jak je důležité odpad třídit a tím naši planetu chránit.

Mgr. Martina Berkiová

Zamykáme zahradu aneb Dýňovka 2022:

V Rosničce udržujeme spoustu tradic a jednou z nich je podzimní rozlučka se zahradou. I letos jsme ji spojili s dýňou slavností, tj. s příjemným, neformálním setkáním s dětmi, rodiči a našimi přáteli. Ve středu, 2.11., jsme jej zahájili "Dýňovou písničkou", poté nám rodiče s dětmi rozsvítili zahradu vlastnoručně vydlabanými dýněmi. Děti byly oblečené do kostýmu různých strašidýlek, duchů apod., takže na úvod proběhla přehlídka kostýmů, společně jsme si zatančili a zasoutěžili. Vítaným zpestřením je vždy ochutnávka různých rodičovských specialit. Přibližně v 18 hod jsme se všichni vydali na krátký lampionový průvod nejbližším okolím mateřské školy. Počasí nám přálo, nálada byla skvělá, takže se už teď těšíme na příští setkání :).

Kolektiv učitelek MŠ

Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2022 - 23:

Upozorňuji na možnost čerpání finančních prostředků v rámci "Opatření ke zmírnění dopadů inflace"

Podmínky, včetně požadovaného formuláře, najdete http://skoly.praha.eu nebo http://www.skolyprahy13.cz,

případně si jej stáhněte zde v sekci Dokumenty ke stažení

Žadatel - zákonný zástupce dítěte podává žádost řediteli školy do 5. dne každého měsíce školního roku

2022/23, v době 8,00 - 14,30 hod na předepsaném formuláři, tuto žádost předá žadatel v ekomickém

oddělení hospodářce školy

Podmínky vyřízení (stravné, školné) -  nutno splnit jednu z následujících podmínek:

- trvalé bydliště v Praze

- čerpáte jeden nebo více z těchto příspěvků: - příspěvek či doplatek na bydlení

- okamžitou dávku v hmotné nouzi